מה זה סיגיל?

סיגיל, מבוטא סיג’יל, הוא סוג של סמל/חותם המשמש בכישוף פולחני. המונח מתייחס בדרך כלל לסוג של חתימה ציורית של ג’ין/שד או ישות אחרת.

בשימוש מודרני, במיוחד בהקשר של אומנות הכאוס (כאוס מג’יק), החותם משמש לייצוג סמלי של התוצאה הרצויה של המתרגל.

בכישוף טקסי מימי הביניים, המונח סיג’יל/חותם מתייחס לסימנים הנסתרים שייצגו  מלאכים ושדים שונים שהמאגיקון עשוי לזמן. ספרי המסתורין הנקראים  ‘גרימוואר מציגים לעתים קרובות דפים של חותמות וסמלים כאלו.

רשימה ידועה במיוחד נמצאת ב – The Lesser Key of Solomon בה ניתנים החותמות של 72 הנסיכים של היררכיית השאול לשימוש המאגיקון.

חותמות אלה נחשבו כמקבילות לשם האמיתי של הישות ובכך העניקו למאגיקון  שליטה עליה

שיטה נפוצה ליצירת חותמות של רוחות מסוימות הייתה שימוש בקמעות (ריבועי קסם) – שמות הרוחות/ישויות הומרו למספרים, שאז היו ממוקמים על ריבוע הקסם. המיקומים על הריבוע חוברו בקווים ויצרו דמות/צורה מופשטת שממנה הוטבע החותם

השימוש בסמלים לצרכים מאגיים או פולחניים נפוץ לפחות מאז התקופה הניאוליתית. כמה דוגמאות מתרבויות אחרות כוללות את הינטרה מהטנטרה ההינדואית, הרונות הנורדיות בקרב העמים הגרמנים, או שימוש ב- וה-וה בוודו

אוסטין אוסמן ספייר

היה אמן שעסק בתורת הנסתר, פיתח שיטה ייחודית משלו ליצירה ושימוש בחותמות, שהשפיעה מאוד על האוקלטיזם המודרני ובייחוד על זרם ‘אומנות הכאוס.

ספייר לקח את מנהג ימי הביניים לשימוש בחותמות לזימון ישויות, ויצר שיטה חדשה,  שאיתה הצליח לעורר ישויות בראשו. ספייר טען כי יצורים על טבעיים אלה, הם פשוט קומפלקסים בתת מודע, שניתן ליצור ולממש אותם באמצעות תהליך ההחתמהההבדל הגדול בשיטת ספייר היה בכך שהחותמים כבר לא נועדו לשליטה בשדים ו או במלאכים, אלא לשליטה בכוחות הנפש ובתת מודע של הפרט. הטכניקה של ספייר הפכה לאבן יסוד באומנות הכאוס.

 בעקבות ספייר, יצירת החותם נעשה בדרך כלל על ידי הצהרת הכוונה וכתיבתה, ואז הפחתת וצמצום אותיות ההצהרה ליצירת מעין מונוגרמה.

איך “להטעין” חותם?

נתבונן בחותם במבט רך ולא מפוקס ובראש פתוח ונאפשר לחותם להציף את התודעה שלנו. זה לא סוג ריכוז הדורש כוח ומאמץ, בתנאים נאותים, המודעות ‘מתיישבת’ באופן טבעי על הצורה, ניזונה ממנה, מרגישה אותה ומחדירה בה רוח חיים.  אנחנו מרגישים שקטים ומאוד מודעים.

לא צריך להיות שום מאמץ במהלך פתיחת השערים ל ‘שידור’ החותם. התודעה שלנו חייבת להיות ריקה כדי שנוכל לקבל. מעל לכל, אנחנו לא צריכים להיות מודאגים מתפיסות של כאב או צורך, כאלה שעלולים להתעורר בקלות במהלך משבר.

“מקד את תודעתך בחותם ונסה להרגיש אותו בכל הוויתך.” 

שמור על ראש פתוח, ואפשר למודעות שלך להתמזג בקווים, להרגיש את הצורה, להחדיר רגש לזרע. כל מיני תופעות עשויות להופיע עכשיו. נראה שהקווים נעים, הנייר עלול להתעמעם או להיות קורן, הצורה עשויה לצאת “מחוץ למיקוד”, כפל ראיה או כל דבר אחר. אל תתן לזה להטריד אותך.

שמור את החותם בעדינות בתודעה שלך  ,הייה רגוע ונינוח. תופעות אלו עשויות להצביע על כך שאתה נוגע ברמות עמוקות יותר, אם כי זה, כשלעצמו, לא ממש חשוב, לאחר טעינת החותם, נחשב הכרחי להדחיק את כל הזיכרון ממנו: במילים של ספייר, צריך להיות חתירה מכוונת לשכוח אותו 

    חותם’ לא אמור להזכיר לך את הרצון המקורי’

מתוך ויזואל מג’יק מאת יאן פריס

דרכים להטעין את החותם (סיגיל)

החותם משמש כנקודת הריכוז והפוקוס בזמן מדיטציה.

לאונן על החותם (יותר מתאים לגברים).

לאונן בזמן שמסתכלים על החותם.

מריחת דם על החותם, דם מחזור הירח מתאים מאוד.

שריפת החותם באש.

הטבעת החותם במים.

חשיפת החותם לאור השמש או לאור הירח.

הנחת קריסטל על גבי החותם.

קיום יחסי מין ליד החותם, או תוך כדי הסתכלות על החותמת.

התמקדות בחותם בזמן פורקן מיני-אורגזמה

קבורת החותם באדמה.

לחשוף את החותם לאנשים שיראו אותו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s