נזיר הכאוס – ראיון עם סטיב די

לקניה Chaos Monk

אני מעריצה גדולה של הכתיבה של סטיב. בהתחלה, הפוסטים שלו בבלוג של Baphomet הם שהסבו את תשומת ליבי לכתיבתו. הטייק המאוד ייחודי והאישי שלו על הכאוס מג'יק, הדהד עם כל מה שרציתי ללמוד ולחקור בעצמי באותה תקופה. סטיב ואני התכתבנו במשך זמן מה, אני לא זוכרת כמה זמן, אבל אני יכולה לומר שהלימודים עם סטיב והדרכתו, השפיעו מאוד על חיי.

Chaos Monk הוא הזמנה לעוצמה רוחנית. הספר מאתגר אותנו לשקול מה באמת חשוב וכיצד נוכל למצוא אמצעים מיומנים לחקור את העוצמה והרוחניות שלנו.

מהחוויות האישיות שלי בעבודה עם סטיב, אני יכולה לומר ש'הדרכים הנזיריות' שלו, תמיד עזרו לי והנחו אותי בזמנים האינטנסיביים והמכריעים ביותר בחיי.

לפעמים הדרך העמוקה והגבוהה ביותר להארה היא הפשטות, נאמנות, אחריות ודממה.

כותרים נוספים מאת סטיב די:

A Gnostic's Progress: Magic and the Path of Awakening The Heretic's Journey: Spiritual Freethinking for Difficult Times
Chaos Craft: The Wheel of the Year in Eight Colours

נזיר הכאוס

האם אתה יכול להציג את עצמך ולומר קצת על מה שאתה עושה, ועל המטרות והיעדים שלך עם Chaos Monk בכתיבה שלך?

כן, אני סטיב די. אני גר בדבון בבריטניה, שם אני עובד כפסיכותרפיסט במסגרת שירות הבריאות הלאומי. אני אוהב לגלוש, ללכת ולנהל חיים שקטים למדי. הכתיבה שלי היא בדרך כלל המשך טבעי למחקר והתרגול המג'יקלי שלי. אני נוטה להבין דברים על ידי ניסיון לכתוב עליהם, ואני מקווה שמה שאני כותב יכול לעזור לאחרים.

אם עדיין לא עשית זאת, תוכל לספר קצת יותר על הרקע המשפחתי שלך, כלומר בעבר ובהווה – האם אתה נשוי, ילדים, עבודה – אנשים אוהבים קצת דברים אישיים אם זה בסדר מצידך לשתף?

בטח, אני מגיע מקרדיף שבדרום ויילס אבל גם ביליתי חלק מילדותי באוסטרליה. למדתי תיאולוגיה כשהייתי בסוף שנות העשרה-תחילת שנות ה-20 לחיי ורציתיי להיות נזיר וכומר אנגליקני, אבל כל זה השתנה כשנתקלתי בגנוסטים ובקרל יונג.

אני מזדהה כקוויר. יש לי בת זוג לטווח ארוך ויש לנו שני בנים בוגרים ביחד. אני די מופנם מטבעי וחברים מתארים אותי לעתים קרובות כאדם מהורהר או כנזיר.

כשאמונתי הנוצרית התרחבה באמצע שנות ה-20 לחיי החלטתי ללמוד עבודה סוציאלית (ולא להמשיך לכהונה) ובסופו של דבר הוכשרתי כפסיכותרפיסט המתמחה בעבודה משפחתית ועבודה עם אנשים שפוגעים בעצמם.

האם אתה קורא לעצמך קוסם/קוסם כאוס, מכשפה או נזיר – אם כן מה זה אומר לך? והאם זה חשוב?

סביר להניח שהייתי מתאר את עצמי כמתרגל מג'יק או כחוקר גנוסטי מכיוון שאלה מעורפלים ומדברים על עשיית דברים. כינויים אחרים כמו מכשפה או יוגי גם ם מקובלים עלי, אבל אני משתמש בהן פחות מכיוון שאנשים נוטים לקבל רעיונות ספציפיים לגבי משמעותם.

אתה מתעניין בעיקר במה שאני חושבת נקרא כאוס מג'יק? – אתה יכול להסביר מה זה ומה זה שמשך אותך בדרך הזו?

מבחינתי, כאוס מג'יק מתמקד יותר במה שאתה עושה במקום להאמין בתפיסת עולם ספציפית או בפיגומים מטפיזים. דברים אלה יכולים להיות מועילים אבל הם יכולים גם להגביל.

באופן אישי, אני מתעניין יותר במה שקורה כשאנחנו משתמשים בטכנולוגיות גנוסטיות לפתיחת הגוף, הלב והנפש. יש לזה הרבה קווי דמיון עם האופן שבו אני רואה את היוגים הקדומים מנסים להשתמש בחייהם ובגופם כמעבדת מחקר.

כתבת 3 ספרים קודמים – תוכל לספר עליהם קצת

Chaos Craft- 2014

נכתב יחד עם חברי הטוב ג'וליאן ויין כתוצאה מכך שניהלנו קבוצה מאגית במשך מספר שנים שביקשה לחקור צורה של כישוף בהשראת כאוס מג'יק. הספר ממפה את 8 צבעי הקסם מהליבר קאוס של פיט קרול אל הגלגל הפגאני של השנה ולאחר מכן מתאר כמה מההרפתקאות והרעיונות הקסומים הנועזים שנבעו מעבודה זו.

A Gnostic's Progress – 2016

מבקש לחקור כיצד הקוסמולוגיות והפרקטיקות של הגנוסטים המוקדמים יכולים להיות בעלי ערך עבור קוסמים בני זמננו. הוא מלא בניסויים מהנים ורעיונות מוזרים להפעלת חוויות של התעוררות ממצבי תודעה שונה.

מסע האפיקורסים (2018) 

בוחן את המשמעות של הרעיון של מחשבה חופשית ורוחנית בתגובה לניסיונות בחברה ליצור דוגמות ואורתודוקסיות. הוא מתמקד במיוחד על התיאוריה הקווירית, הסוריאליזם וזרם המא'את כצורה של פוסט-קראולי תלמה.

האם המסע בספרים שלך מיועד לכולם או שהוא רק למומחים או גם מתאים למתחילים?

לעתים קרובות אנשים מתארים את הכתיבה שלי כבהירה, אבל חלק מהרעיונות שאני מתייחס אליהם מורכבים למדי. אז אני מקווה שקורא חדש ימצא משהו מועיל ומעורר השראה, אבל אני כותב כי זה מעניין ומאיר עיניים, במקום לחשוב על קהל ספציפי.

זה הרבה שאלות – האם אתה יכול לנסות ולסכם, בקצרה, את המסר המתמשך של הספר – Chaos Monk

אני לא חושב שאני יכול לעשות טוב יותר מאשר לצטט את עצמי בהקדמה של הספר:

"הספר הזה הוא הזמנה לעוצמה רוחנית. לנוכח קוצר החיים, הוא מבקש להציע אתגר לשקול מה באמת חשוב וכיצד נוכל למצוא אמצעים מיומנים לחקור את זה. מכיוון שהקצב והלחצים של חיי היומיום מבקשים לדחוק את היכולת שלנו למצוא מקום ושקט, אני מאמין שהמסורות והטכניקות האלה הקשורות לנזירות, מספקות מפתחות חיוניים להחזרת האיזון שלנו. בעוד שחלק עשויים לראות מסלולים כאלה כדרכים של הגבלה או חומרה, אני מקווה להדגים את הערך העמוק של מה שפשטות, נאמנות ואחריות עשויות להביא לנו כשמסתכלים עליהם דרך עדשה דינמית ומגיבה של תרגול של כאוס מג'יק".

עוד משהו שאתה רוצה להוסיף?

המג'יק הגדול ביותר שלך הוא לבטא בעולם את הייחודיות של מי שאתה. זה מה שהעולם צריך. דע את עצמך! צור את עצמך! הפוך לזה שאתה יודע שאתה.

יש לך דף אינטרנט או בלוג?

כן! https://theblogofbaphomet.com/

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s